Перейти до основного вмісту

1 квітня виповнюється 210 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя


До ювілею  письменника в Семенівській ЦРБ проведено літературну годину для учнів 7-8 кл., влаштовано книжкову виставку та підготовлено попереджувальну бібліографічну довідку  "Наш Гоголь: геніальний і містичний".


















Коротко про письменника.
1 квітня в 1809 році в селі Сорочинці Полтавської губернії в небагатій поміщицькій сім’ї народився Микола Гоголь. Свою освіту Гоголь почав в 1821 році в Ніжинській гімназії вищих наук. У 1828 році Гоголь переїхав до Петербурга, там він служив чиновником. Там він був трохи розчарований, оскільки коштів на існування не вистачало, в актори його не приймали, літературна діяльність не вдавалася. Під псевдонімом В. Алов в 1829 році він написав романтичний твір «Ганц Кюхельгартен». Після різкої критики на адресу книги, він сам же знищив її тираж. Перша повість Гоголя «Басаврюк» з’явилася в 1830 році в журналі «Вітчизняні записки». Поступово він став зав’язувати знайомства з літературним гуртком Петербурга. Він спілкувався з О. Сомовим, бароном Дельвіг, П. Плетньовим, Пушкіним і Жуковським. Поступово з’являлися у пресі нові роботи Гоголя. Серед них, «Вечір напередодні Івана Купала», «Сорочинська ярмарка», «Майська ніч». В альманасі «Північні квіти» була надрукована глава історичного роману «Гетьман». Однак його першим великим літературним успіхом стали «Вечори на хуторі біля Диканьки». В цих оповіданнях автор неймовірно яскраво зобразив український побут, з використанням веселощів і тонкого гумору. У 1833 році письменник вирішив присвятити себе викладацькій діяльності, і вже через рік був призначений помічником професора на кафедрі історії Петербурзького університету. В цей період він цілком зайнявся вивченням історії України, що потім лягло в основу задуму «Тараса Бульби» (1835). Усвідомлюючи всю силу театру, Гоголь зайнявся драматургією. Твір Гоголя «Ревізор» було написано в 1835 році, а в 1836 вперше поставлено. Через негативну реакцію публіки на постановку «Ревізор», письменник залишає країну. Незабаром після цього, письменник поїхав за кордон до Швейцарії, Парижу, де завершив свій твір «Мертві душі». У 1841 році, повернувшись до Росії, за допомогою Болонського він домігся того, щоб в друк вийшов перший том «Мертвих душ». У другому томі відбилася духовна криза, що настигла письменника на той час. Незабаром душевний стан Гоголя погіршився. 4 березня 1852 року письменник помер, а більш ніж за тиждень до цього спалив другий том “Мертвих душ”.

Пропонуємо переглянути книгу яку нещодавно отримала наша бібліотека
Гоголь,М. Українські повісті [Текст]/ Микола Гоголь.- вид. четверте.-К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019.- 608 с.

До вибраного Миколи Гоголя — геніального українського письменника, який писав російською мовою і став класиком російської літератури, — увійшли найкращі переклади всіх «українських» повістей зі збірок «Вечори на хуторі біля Диканьки» та «Миргород».



Література:Гоголь Н.В. Собрание сочинений в 8-ми томах. – М.: Правда, 1984.
Гоголь Н.В. Собрание сочинений в 7-ми томах. – М.: Художественная литература, 1984.
Гоголь Н.В. Избранные произведения. В 2-х томах. – К.: Дніпро, 1984.
Гоголь М.В. Програмні твори: Хрестоматія. В 2-х томах. – К.: Обереги, 2000.
Гоголь Н.В. Повести. Воспоминания современников. – М.: Правда, 1989. – 480 с., ил.
Гоголь Н. Повести; Драматические произведения. – Л.: Художественная литература, 1983. – 328 с. (Классики и современники. Русская классическая литература).
Гоголь Н.В. Ревизор; Женитьба: Пьесы. Невский проспект; Нос: Повести. – К.: Дніпро, 1977. – 214 с. (Школьная библиотека).
Гоголь Н.В. Вечера на хуторе близ Диканьки. – Санкт-Петербург: "ЛИСС", 1995. – 286 с.
Гоголь Н.В. Миргород; Повести. – М.: Сов. Россия, 1985. – 256 с., ил., – (Б-ка юношества).
Гоголь Н.В. Мертвые души: Поэма. – М.: Просвещение, 1982. – 256 с. ил. – (Школьная библиотека).
Гоголь М.В. Вій. – Харків: ПП Джанік’ян Л.А., 2007. – 80 с., іл.






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

120 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

 19 березня виповнюється 120 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського (1895-1964), українського поета, перекладача, науковця. Поет належав до течії неокласиків-митців, які вважали, що поезія має спиратися на класичні надбання світового мистецтва. Поезія Рильського вигадлива за формою та барвиста за змістом – більшість віршів присвячена пошуку краси в навколишньому, замилуванні природою та мистецтвом.    Щоб ознайомити і нагадати читачам життєвий і творчий шлях визначного українського діяча в читальному залі   Семенівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки- портрет "Все моє життя в моїх творах". Книги, представлені на виставці, сповнені щирістю, відвертістю, адже Рильський бачив вічне у звичайному житті, поет використовував історичні і літературні асоціації, що надавало особливого колориту його художнім творам.    Серед заходів, що пройшли в бібліотеці година творчості Максима  Рильського - "Гар...

Вітаємо ювіляра

  11  жовтня  2021  року ,  виповнюється  85  років нашому дорогому  і шанованому земляку Віктору Женченку .   Бажаємо ювіляру міцного здоров’я, щасливої долі, нових творчих успіхів,   невичерпної енергії, оптимізму, родинного тепла.     «Я спалахну над ніччю метеором»: Методично-бібліорафічні матеріали (до 85-річчя від дня народження    В. Женченка)/ укладач провідний бібліограф З.С. Іващенко.- КУ «Семенівська центральна бібліотека», 2021.-32с.         Матеріал включає біографію, розкриває багатогранність таланту В. Женченка   як   поета, співака, перекладача, діяча культури, сценарій масового заходу, книжкову виставку, фото світлини. Рекомендовано для працівників сільських бібліотек, вчителів, шанувальників творчості В. Женченка.   Віктор Васильвич – заслужений діяч мистецтв України , заслужений  артист України , лауреат літературної премії імені Андрія Малишк...

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА "ЧОРНЕ КРИЛО ГОЛОДОМОРУ"

  В ці останні дні листопада весь світ вшановує пам’ять мільйонів дітей, жінок та чоловіків, яких свідомо позбавили життя, застосувавши штучний голод. Україна пережила Голодомор, відчула його катастрофічні наслідки. Пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років присвячена віртуальна книжкова виставка "Чорне крило голодомору" РОЗДІЛ 1. Безкровна війна проти українського народу.  РОЗДІЛ 2.  Художня література про голодомор. РОЗДІЛ 3. Голодомор очима наших письменників земляків. РОЗДІЛ 4. Дзвони пам'яті: сторінками періодичних видань.   РОЗДІЛ 1. Безкровна війна проти українського народу.   Злочин [Текст] /упоряд. П.Кардаш. - Мельбурн; К.: Фортуна, 2003. - 555с. Анотація.   «Книга ця своїм змістом бентежить душу, наповняє наші серця пекучим болем, закликає усіх пам'ятати той біль і не причиняти його нікому.Це правда про геноцид українців, яку вже ніхто не викреслить із світової історії. І поважну сторінку до неї вносить упорядни...