19 березня виповнюється 120 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського (1895-1964), українського поета, перекладача, науковця. Поет належав до течії неокласиків-митців, які вважали, що поезія має спиратися на класичні надбання світового мистецтва. Поезія Рильського вигадлива за формою та барвиста за змістом – більшість віршів присвячена пошуку краси в навколишньому, замилуванні природою та мистецтвом.
Щоб ознайомити і нагадати читачам життєвий і творчий шлях визначного українського діяча в читальному залі Семенівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки- портрет "Все моє життя в моїх творах". Книги, представлені на виставці, сповнені щирістю, відвертістю, адже Рильський бачив вічне у звичайному житті, поет використовував історичні і літературні асоціації, що надавало особливого колориту його художнім творам.
Серед заходів, що пройшли в бібліотеці година творчості Максима Рильського - "Гармонія, що з думки вироста"
М.Рильський – поет-учений, поет-ерудит. Особливість поезії Рильського – тиха любов до природи й людини, всього живого й красивого, філософське само занурення, тонке відчуття вічності.
КНИГИ ЯКІ МИ РАДИМО ПРОЧИТАТИ:
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.
КНИГИ ЯКІ МИ РАДИМО ПРОЧИТАТИ:
Рильський, М. Вибрані твори : [Текст] Вступ. ст. О.Дейча ; худож. В.Є.Перевальський/ М. Рильський. - К. : Дніпро, 1977. – 351 с.
Анотація. Високий патріотизм, філософська заглибленість, поетичне відчуття краси рідної землі, класична строгість і яскрава образність форм - характерні риси поезії Максима Тадейовича Рильського. Видання містить вірші різних років та поеми "Марина" і "Жага".
Рильський Т.Р. В житті ніколи неправді не служив [Текст] / Тадей Рильський ; [упоряд. М. Рильський ; авт. передм. та комент. Н.М. Пазяк]. - Київ : Успіх і кар'єра, 2013. - 575 с. : фотоіл., портр.
Анотація. В книзі «Тадей Рильський. В житті ніколи неправді не служив» (видавництво «Успіх і кар’єра») представлені наукові дослідження, статті, розвідки з народного світогляду, сімейних та релігійних відносин, з питань економіки, етнографії,
правових стосунків, архівні матеріали. Ці праці досі визнаються енциклопедією тогочасного суспільства. Самого Тадея Рильського сучасники вважали кращим знавцем народного життя Правобережжя.
правових стосунків, архівні матеріали. Ці праці досі визнаються енциклопедією тогочасного суспільства. Самого Тадея Рильського сучасники вважали кращим знавцем народного життя Правобережжя.
Агеєва, Віра Мистецтво рівноваги [Текст]: Максим Рильський на тлі епохи / В. Агеєва. – К.: Книга, 2012. – 392с.
Анотація. Авторка розглядає творчість Максима Рильського у широкому біографічному та історико-культурному контексті. Вперше із залученням тривалий час недоступних або замовчуваних архівних матеріалів і документів простежено історію шляхетського роду Рильських, зокрема історію боротьби «двох душ», польської й української, роль Тадея Рильського і всього середовища київської Старої громади у формуванні найвизначнішого поета неокласичного кола. Розглянуто художню еволюцію від символізму десятих років до неокласицизму двадцятих – сорокових. Окрема сюжетна лінія цього дослідження – особливості «безпеки життєдіяльності» у роки сталінського соцреалізму, складні й не зрідка трагічні колізії співіснування з радянською системою, аналіз текстів з подвійним дном, текстів–шифрів, наявних у багатьох радянських письменників. Поетика Максима Рильського аналізується в контексті художньої практики київських неокласиків, зокрема Миколи Зерова та Павла Филиповича. Акцентується особлива роль Максима Рильського у збереженні традицій українського модернізму в другій половині ХХ століття
Рильський, Богдан Максимович. Мандрівка в молодість батька [Текст]: / Б. М. Рильський. – 2-ге вид. доп. – К. : Київська правда, 2004. – 144 с. : портр., фото.
Анотація. Ця книжка - синівські спогади про батька - славетного українського поета-класика Максима Рильського, про рідних та близьких йому людей, які жили в складну й драматичну епоху 30-60-х років 20 ст.
Немає коментарів:
Дописати коментар