Перейти до основного вмісту

ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ ВІЩЕ СЛОВО

«Шевченкова весна прийшла на землю, яку сходив Тарас малими босими ногами і засівав словом, а слово те було про Україну і про Матір» – такими словами розпочала зібрання присвячене 201 річниці від дня народження великого сина українського народу, борця за свободу та незалежність України Тараса Григоровича Шевченка ведуча заходу працівник центральної районної бібліотеки Самбур Галина. 
 9 березня на площі біля пам’ятника поета, справжнього
патріота нашої країни, пророка української думки, людини, до слова якої прислухалися та прислухатимуться всі покоління українців Тараса Григоровича Шевченка зібралася громада селища, щоб вшанувати творчість українського поета і художника. 
 Його називають пророком, оскільки багато з того, про що він писав у своїх творах, збулося і його поезія не втрачає своєї актуальності. 
 Поет прагнув від чогось застерегти, щось порадити, направити на путь істинну правнуків своїх. 
Шевченківське віще слово. Вся його творча спадщина та приклад його життя – це найвища Академія для нашого народу, у якій сконцентроване все – наша мова, історія, звичаї
та традиції; наша етика та естетика; наша духовність; сучасне й майбутнє. Пізнавши Шевченка, кожен пізнає не лише Україну, а й цілий світ. 
 201 рік від дня народження … Здається, це такий великий проміжок часу. Згасла свічка Тарасового життя, але залишилося слово, яке не має обмежень у просторі і часі, бо воно злітає все вище і вище до вершин духу генія, залишилася унікальна мистецька спадщина Великого Кобзаря, залишилися спогади його сучасників. 
 З промовою до присутніх звернувся заступник голови районної ради Пипич Григорій Миколайович. 
Вірш «Мені однаково чи буду…» прочитала учениця НВК №1, переможець Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури Новохатько Анастасія. 
                                «І пісня дивна полилась,
Повита вічною журбою.
В тій пісні людям він співав
Про щастя, про добро, про волю»
 У виконанні народного колективу «Подоляни» прозвучала пісня « Реве та стогне Дніпр широкий» на слова Тараса Григоровича. 
 В центральній районній бібліотеці для широкого кола користувачів організована книжкова виставка «Цілюща мудрість Кобзаря». Книги представлені на виставці знайомлять читачів з життєвим та творчим шляхом поета, його літературним і творчим доробком.
Для учнівської молоді проведено поетично - мистецький калейдоскоп «Поезія Шевченка – то музика народної душі» та літературну вікторину «Стежками творчості генія» де читання віршів ведучих та учнів переплелися в одне ціле. 
 Свої поетичні рядки Шевченко творив серцем і душею. У його творах ми бачимо «садок вишневий коло хати», уявляємо, як «реве та стогне Дніпр широкий», як над ставами зеленіють верби, щебече соловейко. І все це – наша рідна земля, ненька -Україна. Шевченко будить в наших душах почуття любові до рідного краю. І наш обов’язок – дбати про те, щоб нові покоління приходили до Тарасового слова, до невичерпної «Шевченкової криниці». 
 Справедливо Великого Кобзаря – народного мислителя та творця, вважають народним пророком… Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, ніжність його лірики, мужність і пісенність його до своєї Батьківщини, до свого народу. Пам’ять про нього живе і буде жити вічно в серцях українського народу. 
 Тож гуртуймося Кобзаревим нескореним духом, станьмо гідними його заповідей і мрій! 
Відео  в YouTube  вшанування Т. Г. Шевченка 9 березня 2015 року в селищі Семенівка

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

120 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

 19 березня виповнюється 120 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського (1895-1964), українського поета, перекладача, науковця. Поет належав до течії неокласиків-митців, які вважали, що поезія має спиратися на класичні надбання світового мистецтва. Поезія Рильського вигадлива за формою та барвиста за змістом – більшість віршів присвячена пошуку краси в навколишньому, замилуванні природою та мистецтвом.    Щоб ознайомити і нагадати читачам життєвий і творчий шлях визначного українського діяча в читальному залі   Семенівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки- портрет "Все моє життя в моїх творах". Книги, представлені на виставці, сповнені щирістю, відвертістю, адже Рильський бачив вічне у звичайному житті, поет використовував історичні і літературні асоціації, що надавало особливого колориту його художнім творам.    Серед заходів, що пройшли в бібліотеці година творчості Максима  Рильського - "Гар...

Вітаємо ювіляра

  11  жовтня  2021  року ,  виповнюється  85  років нашому дорогому  і шанованому земляку Віктору Женченку .   Бажаємо ювіляру міцного здоров’я, щасливої долі, нових творчих успіхів,   невичерпної енергії, оптимізму, родинного тепла.     «Я спалахну над ніччю метеором»: Методично-бібліорафічні матеріали (до 85-річчя від дня народження    В. Женченка)/ укладач провідний бібліограф З.С. Іващенко.- КУ «Семенівська центральна бібліотека», 2021.-32с.         Матеріал включає біографію, розкриває багатогранність таланту В. Женченка   як   поета, співака, перекладача, діяча культури, сценарій масового заходу, книжкову виставку, фото світлини. Рекомендовано для працівників сільських бібліотек, вчителів, шанувальників творчості В. Женченка.   Віктор Васильвич – заслужений діяч мистецтв України , заслужений  артист України , лауреат літературної премії імені Андрія Малишк...

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА "ЧОРНЕ КРИЛО ГОЛОДОМОРУ"

  В ці останні дні листопада весь світ вшановує пам’ять мільйонів дітей, жінок та чоловіків, яких свідомо позбавили життя, застосувавши штучний голод. Україна пережила Голодомор, відчула його катастрофічні наслідки. Пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років присвячена віртуальна книжкова виставка "Чорне крило голодомору" РОЗДІЛ 1. Безкровна війна проти українського народу.  РОЗДІЛ 2.  Художня література про голодомор. РОЗДІЛ 3. Голодомор очима наших письменників земляків. РОЗДІЛ 4. Дзвони пам'яті: сторінками періодичних видань.   РОЗДІЛ 1. Безкровна війна проти українського народу.   Злочин [Текст] /упоряд. П.Кардаш. - Мельбурн; К.: Фортуна, 2003. - 555с. Анотація.   «Книга ця своїм змістом бентежить душу, наповняє наші серця пекучим болем, закликає усіх пам'ятати той біль і не причиняти його нікому.Це правда про геноцид українців, яку вже ніхто не викреслить із світової історії. І поважну сторінку до неї вносить упорядни...