Зелені свята — традиційне свято українського народу, яке
пов’язане зі створенням світу. Вважається, що в цей день Бог створив Землю і засіяв її зеленню. Трійцю ще прийнято називати П’ятидесятницею (бо святкується на 50-ий день після Великодня).
Викладка літератури "Трійця трьома святами багата: квітами, травами і рум'яним літом". |
Довгоочікуване літо вступає в свої права, воно дарує нам сонячний і радісний настрій, багато усмішок на кожен день! А головне, скрізь в повітрі чути аромати свіжих трав – пряний чебрець і запашний любисток, гіркий полин і терпкий аїр, освіжаюча м’ята...
Бібліотечні працівники розповіли присутнім, як це свято відзначали наші предки. Найдавнішим є обряд прикрашати свою оселю зеленими гілками дерев, квітами і, ідучи до храму нести з собою букети, що символізують живу, відновлюючу силу Святого Духа, пробудження природи та оновлення душі людини. Дівчата плели вінки та кидали у воду на щастя. Традиційними були співи, хороводи і танці.
Для користувачів була представлена викладка літератури "Трійця трьома святами багата: квітами, травами і рум'яним літом".
Приємно, що й нині ми пам`ятаємо традиції свого народу. Нехай святкування Трійці стане для кожної родини особливим. І нехай в кожному домі буде світло, зелено та затишно.
Прийміть найщиріші вітання з нагоди одного з величніших християнських свят – Трійці!
У цей світлий день Святий дух зійшов до апостолів, благословив їх нести в світ силу Христової віри й істини.
Різні народні обряди супроводжують святу Трійцю зеленими барвами, символізуючи оновлення світу, розквіт життєвих сил, вселяють надію на краще майбутнє, примножують прагнення жити в мирі та творити добро на рідній землі.
Тож нехай це свято надихає всіх вас на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, дарує кожному сімейний затишок і добробут, несе щастя і впевненість у майбутньому.
Немає коментарів:
Дописати коментар