Перейти до основного вмісту

НОВІ КНИГИ В БІБЛІОТЕЦІ


Енциклопедія сучасної України [Текст]: том 14.- К.: ТОВ "НВП Поліграфсервіс", 2014. - 766с.
Анотація. Енциклопедія Сучасної України - перше багато-томне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. у 14 томі подано 3136 статей, 2701 чорно-біла та 336 кольорових ілюстрацій, 14 карт.

Енциклопедія сучасної України [Текст]: том 15.- К.: ТОВ "НВП Поліграфсервіс", 2014. - 710с.
Анотація. Енциклопедія Сучасної України - перше багато-томне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. У 15 томі подано 3177 статей, 2687 чорно-біла та 374 кольорових ілюстрацій, 20 карт.

Каталог раритетного біорізноманіття заповідників і національних природних парків України [Текст]. Фітогенетичний фонд, мікогенетичний фонд, фітоценотичний фонд / ред.: С. Ю. Попович ; Держ. служба Заповід. справи Мінекоресурсів України, Наук. центр Заповід. справи Мінекоресурсів України, Ін-т ботаніки ім. М. Г.Холодного НАН України. - К. : Фітосоц. центр, 2002. - 275 с.
 Анотація. Уперше узагальнено відомості про раритетне біотичне різноманіття заповідників і національних природних парків, створених в Україні до 2001 р. Наведено вірогідний
режим збереження для багатьох видів та фітоценозів.

Ревегук, В.Я. , Кочерга, Н.К. В.К. Короленко. Громадська діяльність письменника (1917-1921) [Текст] / В.Я. Ревегук. - Полтава: Дивосвіт, 2014. - 212с.
Анотація. Невідомі сторінки життя видатного письменника-гуманіста. Книгу про чотири останні роки життя Володимира Галактіоновича Короленка презентували до річниці його смерті. Дослідники говорять – через друковане слово спробували відкрити раніше невідомого Короленка – громадського діяча, правозахисника, який до останніх днів опікувався і боронив найцінніше – життя людини.
 Кандидат історичних наук Віктор Ревегук разом із дружиною досліджують життя Володимира Галактіоновича Короленка з 88 року минулого століття – після того, як прочитали у газеті передрук листування письменника-гуманіста з Анатолієм Луначарським. Та у своїй роботі автори мали на меті розповісти про невідомі сторінки життя Короленка у радянський період. Факти про Короленка-правозахисника, громадського діяча за радянських часів усіляко приховували – говорять мистецтвознавці. Тому його довгий час знали лише як автора оповідань «Діти подземелля» і «Сліпий музикант».

Регегук, В.Я. Полтавщина в огні української революціїї [Текст] (1917-1921рр.) / В.Я. Регегук. - Полтава, ПП Шевченко Р. В. - 408с.
 Анотація.  Віктор Ревегук народився у 1938 р. в с. Малі Будища Гадяцького району Полтавської області. Він закінчив історико-філологічний факультет Полтавського тоді іще педагогічного інституту. Вчителював. А після захисту кандидатської дисертації у 1975 р. , доцент кафедри історії України ПНПУ імені В.Г. Короленка. Він автор 200 наукових праць з історії України та краєзнавства, в тому числі 10 монографій та 2-х підручників (у співавторстві). Слід додати, що предметом його наукових пошуків нині є історія Полтавщини першої половини ХХ ст.
 У монографії «Полтавщина в огні української революції (1917-1921 рр.)» вперше узагальнено наукове дослідження подій, що відбувалися на теренах Полтавської губернії в добу української революції. Мова йде про національне відродження краю та про участь полтавців в боротьбі за свободу і незалежність на початку ХХ ст. Цю монографію Ревегук присвятив світлій пам`яті борців за волю України. У цьому науковому виданні - 11 розділів, до кожного є список використаної літератури. І дуже цікаві Додотки. Так у першому – Звернення штабу Полтавської армії (махновців, у другому – Листівка одного з повстанських загонів, які розповсюджувалися на Полтавщині влітку 1920 р., а в останньому - п`ятому – Наказ С. Петлюри (копія) вилучений при арешті учасників пирятинського підпілля в липні 1921 р.
У 11-му розділі йде мова про Українське національно-патріотичне підпілля. Це була одна з форм народного опору більшовикам. Розповідає автор про різні регіони нашого краю, наприклад, у с. Піски Засульської волості Лубенського повіту така організація нараховувала 30 людей. А Миргородське підпілля, у складі якого були міліціонери, гімназисти учні художньо-промислової школи, за офіційними даними – 19 людей, тоді як письменник Володимир Короленко стверджував, що 36 . Пише Ревегук і про те, що саме українська інтелігенція Полтави у травні 1920 р. стояла у витоків створення Першої підпільної антирадянської організації, яка отримала назву" Комітет звільнення України   "Фундаторами її були місцеві освітяни, насамперед директор української гімназії ім. І.П. Котляревського Іван Прийма – галичанин, який не зі своєї волі у 1915 р. оселився в Полтаві. Його називали професором, хоча він не був ним. Проте так на Галичині величали вчителів гімназії і так називали чоловіка в Полтаві. Віктор Ревегук наводить версії, хто міг би очолити цей комітет: Антін Сапар-Нельговський з Херсонщини, громадський діяч Михайло Токаревський, Михайло Гавриленко, що ховався під прізвищем "Шевченко" . Це був скульптор та мистецтвознавець, який створив у камені образ Кобзаря, а ще він добре відомий серед підпільників тим, що брав участь в повстанні проти гетьмана П. Скоропадського. У монографії науковця подано багато статистичних даних і фотодокументів.
  Працю історика-краєзнавця Віктора Ревегука видано за матеріяльної підтримки Полтавської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Старожитності Лівобережного Подніпров’я [Текст]: Збірник праць. – Вип. 4. – Полтава, 2014. – 146с.
 Анотація. Вміщені статті і публікації археологів та істориків - дослідників старожитностей Дніпровського Лівобережжя і Подніпров'я. Видання включає наукові праці з археології.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

120 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

 19 березня виповнюється 120 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського (1895-1964), українського поета, перекладача, науковця. Поет належав до течії неокласиків-митців, які вважали, що поезія має спиратися на класичні надбання світового мистецтва. Поезія Рильського вигадлива за формою та барвиста за змістом – більшість віршів присвячена пошуку краси в навколишньому, замилуванні природою та мистецтвом.    Щоб ознайомити і нагадати читачам життєвий і творчий шлях визначного українського діяча в читальному залі   Семенівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки- портрет "Все моє життя в моїх творах". Книги, представлені на виставці, сповнені щирістю, відвертістю, адже Рильський бачив вічне у звичайному житті, поет використовував історичні і літературні асоціації, що надавало особливого колориту його художнім творам.    Серед заходів, що пройшли в бібліотеці година творчості Максима  Рильського - "Гар...

Вітаємо ювіляра

  11  жовтня  2021  року ,  виповнюється  85  років нашому дорогому  і шанованому земляку Віктору Женченку .   Бажаємо ювіляру міцного здоров’я, щасливої долі, нових творчих успіхів,   невичерпної енергії, оптимізму, родинного тепла.     «Я спалахну над ніччю метеором»: Методично-бібліорафічні матеріали (до 85-річчя від дня народження    В. Женченка)/ укладач провідний бібліограф З.С. Іващенко.- КУ «Семенівська центральна бібліотека», 2021.-32с.         Матеріал включає біографію, розкриває багатогранність таланту В. Женченка   як   поета, співака, перекладача, діяча культури, сценарій масового заходу, книжкову виставку, фото світлини. Рекомендовано для працівників сільських бібліотек, вчителів, шанувальників творчості В. Женченка.   Віктор Васильвич – заслужений діяч мистецтв України , заслужений  артист України , лауреат літературної премії імені Андрія Малишк...

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА "ЧОРНЕ КРИЛО ГОЛОДОМОРУ"

  В ці останні дні листопада весь світ вшановує пам’ять мільйонів дітей, жінок та чоловіків, яких свідомо позбавили життя, застосувавши штучний голод. Україна пережила Голодомор, відчула його катастрофічні наслідки. Пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років присвячена віртуальна книжкова виставка "Чорне крило голодомору" РОЗДІЛ 1. Безкровна війна проти українського народу.  РОЗДІЛ 2.  Художня література про голодомор. РОЗДІЛ 3. Голодомор очима наших письменників земляків. РОЗДІЛ 4. Дзвони пам'яті: сторінками періодичних видань.   РОЗДІЛ 1. Безкровна війна проти українського народу.   Злочин [Текст] /упоряд. П.Кардаш. - Мельбурн; К.: Фортуна, 2003. - 555с. Анотація.   «Книга ця своїм змістом бентежить душу, наповняє наші серця пекучим болем, закликає усіх пам'ятати той біль і не причиняти його нікому.Це правда про геноцид українців, яку вже ніхто не викреслить із світової історії. І поважну сторінку до неї вносить упорядни...