
Ніна Виноградська — член Національної спілки письменників України, Заслужений діяч мистецтв України, лауреат міжнародної літературної премії Нью-Йоркського університету (2007).
Авторка є ініціатором заснування в Харкові театру української поезії та музики «Зорепад». Її вірші лягли в основу музично-поетичної вистави «Він і вона», в якій поетеса у складі театру «Зорепад» виконувала одну з головних ролей на сценах Києва і Харкова, Львівщини та Сумщини. Багато працює на Харківському радіо і телебаченні та впродовж тривалого часу виступає як популяризатор літературних творів українських авторів.
Ніна Виноградська є головою Харківського обласного відділення Конгресу української інтелігенції.
Радимо прочитати:
Виноградська, Н. І. Я додому іду [Текст]: Поезія/ Ніна Виноградська. - Харків: "Федорко", 2013.- 208с.
Анотація. Сьома поетична збірка Харківської поетеси присвячена невмирущій темі людського буття. В ній вірші про людську гідність і любов до рідної землі і мови, про отчий дім і нетлінне почуття ласки і шани до своїх батьків. Природа у її творах зачаровує образністю і щемливим відчутям прекрасного. вірші про кохання - щирі і відверті. Читачі отримають справжню насолоду від поезії найвищого ґатунку.

Анотація. У поемі "Голодомор" відтворені страшні події геноциду українського народу зі слів і свідчень матері авторки - Марії Єгорівни Манько, яка пережила голодомори. Як ілюстративний матеріал до книжечки включено архівні документи того періоду.

Виноградська, Н. І. Веселкова Україна [Текст]: Вірші/ Ніна Виноградська. - Харків: Торнадо, 2008. - 64с.: іл.
Анотація. До маленького читача вона йде зі своєю першою збіркою - "Веселкова Україна". В ній - теплота любові до дитини, знання дитячої душі, тонкощі дитячої натури. А поряд з цією любов'ю і любов до слова, його краса і вишуканість. І цю любов до рідного слова, до веселкової України авторка й дарує юному читачеві.
Отже, тематика творчості письменниці багата й різноманітна. Поетеса показує життя в свіжих і теплих тонах, аби врятувати, вберегти, застерегти від помилок, аби вказати шлях. Тому читаючи поезію, відчуваєш це серцем, розумієш тонку натуру митця.
Запрошуємо всіх, кому не байдужа поезія, до бібліотеки ознайомитися з подарованими книгами.
Коментарі
Дописати коментар